31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

XI Rajd Narciarski LZS

Od 2 do 5 marca 2006 r. mieliśmy przyjemność gościć w Białym Dunajcu 350 młodych sportowców biorących udział w XI ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim.Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko formą fizyczną, ale także znajomością kultury podhalańskiej. Jednym z zadań było także opracowanie (wspólnie z właścicielami pensjonatów, w których mieszkali) sposobu promocji naszej gminy. Dla uczestników Rajdu wystąpiły zespoły regionalne "Biołodunajcanie" i "Mali Saflarzanie", obydwa bardzo gorąco przyjęte.
 

XXX Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

W dniu 9 lutego 2006r w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

 

 

Konferencja "Biblia po góralsku"

15 stycznia 2006r. w białodunajeckim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja na temat tłumaczenia Pisma świętego na gwarę podhalańską. Podczas konferencji poruszone zostały następujące tematy, a wśród prelegentów znaleźli się:
 

Wykłady dla instruktorów, nauczycieli i młodzieży

11 grudnia 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyły się kolejne z cyklu wykładów przeznaczonych głównie dla nauczycieli, instruktorów zespołów regionalnych i młodzieży szkolnej. Wykłady zostały poprowadzone przez pracowników Instytutu Etnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

VI Konkurs Młodyk Toniecników

Rekordowa liczbę młodyk toniecników gościł białodunajecki Ośrodek Kultury. W tym roku do konkursu przystapiło aż 220 dzieci. Jury pod przewodnictwem Józefa Pitonia, wybitnego podhalańskiego tancerza, miało nie lada problem z wyborem najlepszych.
 

XII Festiwal Papieski za nami

16 października 2005 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się XII Festiwal Papieski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec. Festiwal łączył konkursy literackie, plastyczne i wokalno – recytatorskie poświęcone papieżowi Benedyktowi XVI oraz papieżowi Janowi Pawłowi II w podziękowaniu za jego pontyfikat.
 

Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki i Dzień Pstrąga

W dniach 30-31 lipca 20005 r. w Białym Dunajcu odbyły się VI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki oraz III Dzień Pstrąga. Wielkie emocje towarzyszyły konkursom wędkarskim i na najlepszą potrawę z pstrąga oraz Wyborom Nojśwarniyjsyj Górolecki.

 

Promocja płyty zespołu „Biały Dunajec”

2 maja 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja płyty Państwowego Zespołu Artystycznego „Biały Dunajec” (dawnego zespołu Zofii Solarzowej).

 

VIII KONKURS NA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

Jak co roku po pierwszym święceniu pokarmów w białodunajeckim kościele parafialnym dzieci przystąpiły do konkursu na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny.
 

X OGÓLNOPOLSKI PODHALAŃSKI RAJD NARCIARSKI

W Białym Dunajcu w dniach 3 - 6 marca 2005 roku odbył się jubileuszowy X Rajd Narciarski organizowany przez Radę Główną Zrzeszenia LZS oraz Departament Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Urząd Gminy Biały Dunajec i Gminny Ośrodek Kultury.

 
Lutego 2023
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nasi Partnerzy